م وبلاگ حقوقی محمد حسنی
X
تبلیغات
رایتل

با افراد «مختار» و «راضی» معامله کنید

یکشنبه 27 آذر‌ماه سال 1390

 

شاید عده‌ای ازدواج را یک نوع معامله ندانند ولی قوانین مدنی ما ازدواج را نیز نوعی معامله و بستن قرارداد می‌داند چرا که از نظر قانون، قرارداد همان عقد است که در آن یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر نسبت به انجام کاری که مورد قبولشان است تعهد می‌دهند. همان روالی که به آن معامله نیز گفته می‌شود. البته واژه معامله و قرارداد قبل از هرچیز ذهن را به وادی تبادلات مالی می‌کشاند که بی‌شک این نوع معامله نیز زمانی ارزش قانونی دارد که شروط ضروری آن که منجر به صحتش می‌شود محقق شده باشد.

اگر شروط چهار گانه صحت معامله محقق نشود، قرارداد قابلیت استناد و ارزش قانونی ندارد.

برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید

خطاهای پزشکی در کشور ما نیز همچون سایر کشورهای دنیا یکی از چالش‌

چهارشنبه 23 آذر‌ماه سال 1390

هزینه تحمیلی ناشی از اشتباهات پزشکی بر جامعه آمریکا بین 6‌/‌37 تا 50 میلیارد دلار در سال است که از این مبلغ، 17 تا 29 میلیارد دلار آن ناشی از اشتباهات قابل پیشگیری است.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید

وارد بازی جعل سند نشوید

یکشنبه 13 آذر‌ماه سال 1390
وارد بازی جعل سند نشوید
جام جم آنلاین: هنوز عرق سردی که چند سال پیش بر پیشانی مرد بنگاه‌دار نشست از لابه‌لای سطرهای خبر دیده می‌شود. او یک قربانی جعل سند بود که در ازای پرداخت 150 میلیون تومان یک سند منگوله‌دار قلابی دریافت کرده بود و نمی‌دانست که در ازای پولی که پرداخته صاحب هیچ زمینی در کرج نشده است.

برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید

اگر بدهکاری؛ طلبتان را نداد

دوشنبه 7 آذر‌ماه سال 1390

بعضی بدهکاران برای ادای دینشان به آب و آتش می‌زنند. اما بعضی‌ها به دنبال راهی برای فرارند. خیلی‌هایشان هم دنبال گرفتن حکم اعسارند تا به طلبکارانشان ثابت کنند که آهی در بساط ندارند.

بعضی بدهکاران اما مال و اموال زیادی دارند که از دیگران پنهان می‌کنند و حاضرند برای فرار از پرداخت بدهی به زندان بیفتند، ولی جنس بدهکار هرچه که باشد فرقی به حال طلبکار ندارد، چون او پولش را می‌خواهد و دنبال پر شدن چاله‌های مالی زندگی‌اش می‌گردد.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید