م وبلاگ حقوقی محمد حسنی
X
تبلیغات
رایتل

فاصله حادثه تا جرم چقدر است؟

شنبه 1 بهمن‌ماه سال 1390

مدام به ساعتش نگاه می‌کند، حجم کارها باعث شده بود دیرتر از وقت معمول محل کار را برای رفتن به سمت منزل ترک کند، می‌داند مادرش چشم انتظار او، روبه‌روی در می‌ماند تا بازگردد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، او هر شب تا این موقع به خانه رسیده، شام هم خورده بود، اما حالا دیر شده بود، تاکسی در خیابان دیده نمی‌شد، چند سواری که یکی دو مسافر داشتند، برای او بوق زدند، دلهره داشت، باز ساعت را نگاه کرد، خیابان خلوت بود و از اینکه پیاده باید باقی راه را برود، می‌ترسید.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید

تسهیلات پلیس گذرنامه برای هموطنان مقیم خارج

جمعه 23 دی‌ماه سال 1390

پلیس گذرنامه نیروی انتظامی برای ارائه خدمات به هموطنان مقیم خارج از کشور با توجه به محدودیت‌های زمانی و مشکلاتی که آنها پس از ورود به ایران دارند تدابیری اتخاذ کرده تا همه امور گذرنامه‌ای این افراد در اداره کل گذرنامه انجام گیرد و از مراجعه آنها به دفاتر پلیس+10 خودداری گردد.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید

سقط جنین، تجربه ای جبران ناپذیر

جمعه 16 دی‌ماه سال 1390

 صدیقه دباغی

خلاص شدن از یک جنین ناخواسته ، مسیر تاریکی است که زن را گاه تا مرز نابودی میکشاند. مکانهای آلوده و افراد ناشناخته، سرنوشت نامعلومی را برای این زنان درمانده رقم میزنند. برای رهایی از بدنامی، آبرو یا دردسر، چانه زنیها آغاز میشود و وجود احتمال خطرات جانی در اولویت آخر قرار میگیرد.
این داستان اگر با مرگ زن پایان نیابد با ضربه روحی او ادامه مییابد. در حال حاضر در تهران بسته به ماه بارداری و منطقه شهری هزینه سقط جنین از 200 هزار تومان آغاز میشود و در برخی مراکز حتی به 2 میلیون تومان هم میرسد.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید

بهمن کشاورز:جرم‌انگاری در حوزه‌ی پیشگیری مضر است

یکشنبه 11 دی‌ماه سال 1390

/لایحه پیشگیری از وقوع جرم؛ بایدها و نبایدها/
بهمن کشاورز:
جرم‌انگاری در حوزه‌ی پیشگیری مضر است
جای برخی وزارتخانه‌ها در شورای عالی پیشگیری خالی است


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید

موجر و مستاجر آشتی می‌کنند اگر...

چهارشنبه 7 دی‌ماه سال 1390

رابطه موجر و مستاجر همیشه روی ریل صلح و صفا پیش نمی‌رود. سلام و تعارفات و احوالپرسی‌هایی که قبل از نوشتن اجاره‌نامه، دیگران را مجذوب می‌کند همیشه تا پایان قرارداد باقی نمی‌ماند. گاه موجر مقصر است و گاه مستاجر، اما ناآگاهی هردو از حقوق و وظایفشان به اختلاف‌ها دامن می‌زند.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید