م وبلاگ حقوقی محمد حسنی
X
تبلیغات
رایتل

نکات قابل توجهی درباره کانون وکلا و شکایت علیه آن

جمعه 26 آبان‌ماه سال 1391

بهمن کشاورز وکیل دادگستری  

بدوا لازم است همچون موارد دیگری که در این خصوص اظهار نظر کرده‌ام، یادآوری کنم در حال حاضر اینجانب نه سمتی در اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران دارم و نه در کانون وکلای دادگستری مرکز. اما بدیهی است مسوولیت کلیه اموری که در زمان تصدی اینجانب به عنوان کارگزار وکلای دادگستری مرکز در کانون وکلا و کارگزار کانون‌های سراسر ایران در اتحادیه انجام داده‌ام و البته به این کارگزاری افتخار می‌کنم، کاملا بر عهده اینجانب است. این عرایض را به این علت کردم که ناچارم بگویم اظهاراتی که در مورد وقایع اخیر می‌کنم بر مبنای مسموعات و اطلاعات منقول است و طبعا آنچه می‌گویم نظر رسمی اتحادیه یا کانون مرکز نیست.

در مورد اخبار اخیر یعنی مساله احضار مدیران و همینطور آنچه قبلا واقع شده مطالبی را فهرست‌وار عرض می‌کنم:


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید

بررسی حقوقی رمالی و جادوگری در قوانین کشور

چهارشنبه 17 آبان‌ماه سال 1391

 

تعریف حقوق اگر این باشد که علمی است تنظیم‌کننده روابط افراد جامعه با تکیه بر اقتدار دولت؛ آن وقت همه روابط آدمیان می‌تواند در ذیل آن تعریف شود. از روابط قانونی چون ازدواج و طلاق گرفته تا روابط غیرقانونی چون قتل و سرقت و از روابط عالی چون هدیه کردن و وقف گرفته تا روابطی سطحی چون رمالی و جادوگری. این نوشته از سه دیدگاه به مطالعه رمالی و جادوگری در حقوق ایران می‌پردازد.

بررسی حقوقی رمالی و جادوگری در قوانین کشور
جرمی که جرم نیست!

برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید

نداشتن سند رسمی یعنی اختلاف

شنبه 6 آبان‌ماه سال 1391

هنوز کاغذی که ریش سفید محل پای آن را مهر و امضا کند برای بعضی‌ها حکم سند را دارد. هنوز عده‌ای باور دارند که اعتماد میان آدم‌ها ارزشش از هر ورقی که مهر دولتی پایش بخورد بیشتر است. این افراد شاید در تمام عمر گذرشان به دفترخانه اسناد رسمی نیفتد و شاید هیچ‌گاه نیز معاملاتشان به مشکل نخورد، اما بسیاری هستند که با این ذهنیت به معاملاتی وارد می‌شوند که آخرش مخمصه است.


برای دیدن ادامه مطلب اینجا را کلیک کنید